Zapraszamy do VII Liceum Ogólnokształcącego

Wersja Full HD

Dzień otwarty VII LO - 27 maja (poniedziałek), 10.00-12.00. Zapraszamy!

VII Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach

otwiera w roku szkolnym 2024/2025 dwie klasy:

Klasa IA - humanistyczna ze ścieżką kulturową

Klasa IB - biologiczno-chemiczna ze ścieżką prozdrowotną

Klasa IA - humanistyczna ze ścieżką kulturową

#Przedmioty rozszerzone:

język polski, historia, język angielski

#Przedmioty punktowane:

język polski, matematyka, historia, język angielski

#Dla kogo?

Masz duszę artysty? Jesteś pasjonatem kultury i literatury, maniakiem filmu i teatru? Lubisz rysować lub fotografować? Łatwo przychodzi Ci nauka języków obcych? A może prowadzisz własne kanały w social mediach albo chcesz zostać dziennikarzem?

Ta klasa jest właśnie dla Ciebie!

#Współpraca:

Współpracujemy z Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytetem Jagiellońskim; Wyższą Szkołą Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach; Akademią Śląską w Katowicach; Śląską Wyższą Szkołą Medyczną w Katowicach, Wyższą Szkołą HUMANITAS.

#Co jeszcze?

Ścieżka kulturowa, czyli program COOLtura:

• Młodzieżowa Akademia Filmowa, kino, teatr, filharmonia, NOSPR, wystawy, lekcje muzealne i teatralne.
  • Współczesne media – warsztat pracy dziennikarza.
  • Spotkania ze znanymi ludźmi.
  • Pokazy mody, plenery fotograficzne i malarskie.

#Jakie studia po tej klasie?

Aktorstwo, analiza i kreowanie trendów, arteterapia, coaching, copywriting, cyberprzestrzeń, design, dyplomacja, dziennikarstwo, europeistyka, filmoznawstwo, filozofia, historia, HR, humanistyka cyfrowa, komunikacja społeczna i medialna, krytyka literacka, kulturoznawstwo, lingwistyka praktyczna, marketing, nowe media, pedagogika, prawo, psychologia, socjologia, teatrologia, UX writing, zarządzanie, studia artystyczne lub filologiczne, Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne.

Klasa IB - biologiczno-chemiczna ze ścieżką prozdrowotną

#Przedmioty rozszerzone:

biologia, chemia, język angielski

#Przedmioty punktowane:

język polski, matematyka, biologia/chemia, język angielski

#Dla kogo?

W tej klasie odnajdą się zarówno przyszli lekarze, stomatolodzy oraz weterynarze, a także wielbiciele analizowania rzeczywistości, pasjonaci wyciągania wniosków, entuzjaści doświadczeń, fanatycy świata przyrody.

Jeśli nie boisz się wyzwań, zadawania trudnych pytań, chcesz tworzyć własne preparaty i badać świat pod mikroskopem, to ta klasa jest Twoim najlepszym wyborem!

#Współpraca:

Współpracujemy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym; Uniwersytetem Jagiellońskim; Uniwersytetem Śląskim; Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie; Instytutem Onkologii w Gliwicach; Wydziałem Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

#Co jeszcze?

Ścieżka prozdrowotna:

• Zajęcia na fantomach i oddziałach symulowanych w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w Katowicach.
  • Wykłady na temat zdrowia psychicznego prowadzone przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny – Oddział Śląsk.
  • Zajęcia terenowe i ciekawe warsztaty z mikroskopowania w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie.
  • Rozpoznawanie roślin leczniczych w Palmiarni w Gliwicach.

#Jakie studia po tej klasie?

Analityka medyczna, behawiorystyka zwierząt, biotechnologia, dietetyka, farmacja, fizjoterapia, kierunek lekarski, kosmetologia, ochrona środowiska, odnawialne źródła energii, ogrodnictwo, pielęgniarstwo, położnictwo, psychologia, ratownictwo medyczne, rewitalizacja terenów zdegradowanych, rolnictwo i leśnictwo, stomatologia, technologia żywności, weterynaria, wizaż ze stylizacją, wychowanie fizyczne, zdrowie publiczne, zootechnika.